Viljandi Lennuklubi

Lendamine Viljandis läbi aja 20. aug

erkilember  

Antud leheküljel ootame Teie poolseid mälestusi seoses lendamisega Viljandis. Olgu selleks purilennukid järve jääl või AN-2 Reinu teel, kõik on oodatud meenutama.

Kommentaarid: 4

1941.a.septembri alul hädamaandunud saksa He-111 nina ja mootorid Riia mnt sõiduteel,rattad kraavi põhjas. 1951.talvel plaanerikaared 2-mehelise plaaneriga Viljandi järve jääl.Õhkuvedu GAZ-93 tagumisele veorattale keritava trossi abil.1951.a.sügisel.langevarjuhüpped Po-2 pealt.Instruktor Harri Rump.
Ain-Hillar Arnim  |  1. detsember 2014
Harri oli aviomotoristide kursusel osaleja, võibolla ka pajatas mootori ehitusest( instruktorina?) Langevarjurite kursusel ta ei olevat olnud ei instruktorina ega kursandina. Nii teadis rääkida hr. Arvo Rand.. Küll aga oli langevarjurite kursuse lõpetanud Harri tulevane abikaasa, kes koolis oli õpetajaks ning kandis uhkelt kostüümi revääril langevarjuri märki.
Enno Öövel  |  23. august 2015
1941.a.sügisel teostas Saksa pommilennukite üksus Pärnu lennuväljalt ründelende Saaremaal asuvate Nõukogude vägede vastu.Peamine ründeobjekt oli muidugi saare keskosas paiknev suur lennuväli,kus oli tugev õhutõrje.Ilmselt liiga madalale laskunud He 111 piloodikabiinis viibinud kolm lendurit said surma.Tagapool keres viibinud radist-laskur (omamata piloodi paberid),võttis juhtimise üle,kuid tal ei lubatud Pärnu lennuväljale maanduda.Tal kästi lennuk suunata ida suunas olevale rabade alale ja langevarjuga välja hüpata.Radistina informatsiooni saanud,otsustas ta omal riisikol kütuse jatkudes välja venitada tühjale Viljandi lennuväljale.Kuigi maandusrada jäi veidi lühikeseks risti vastu olevat maanteetammi,sai radist maandumisega hakkama.Lõpppidurdust soodustasid ka paljud õhuliini telefonijuhtmed,millised jäid lennuki esiotsa ette.Liimpuitmaterjalist propellerilabad aga purunesid vastu teepinnast.Hilisematel He 111 mudelitel olid paigaldatud ainult metallist propellerilabad.
Ain Hillar Arnim  |  22. aprill 2017
Harri Rump juhatas langevarjurite kursust ALMAVÜ ruumides Lossi tänaval.Võtsin nendest isiklikult osa,kuid haiguse tõttu tuli mul need katkestada.Hüpped olid planeeritud Viljandis Po-2-lt,kui ka hiljem aerostaadilt väljaspool Viljandit.Kidas kursused edasi kulgesid,selle kohta mul puudub info.
Ain Hillar Arnim  |  24. juuli 2017
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri: